קבוצה טיפולית-אנליטית למבוגרים​

 

  

הקבוצה מיועדת לאנשים שמעוניינים לעבור תהליך של שינוי, לשתף ולהיעזר באנשים אחרים, ושמרגישים שיש להם גם מה לתרום לאחרים. טיפול קבוצתי מתאים למי שמרגישים קושי בתחומים מסוימים בחיים ורוצים לצאת מהמעגל המוכר, המתיש והמייאש, אל חיים מלאים יותר, מספקים יותר, ולהעשיר את החיבור שלהם לאנשים אחרים.

 

למה קבוצה? כי בני אדם הם יצורים חברתיים. כל חיינו אנחנו מוקפים באנשים ובכל מקום אנחנו חלק מקבוצה, החל מהמשפחה שבה גדלנו. השייכות למעגלים החברתיים מגדירה את הזהות שלנו ומשפיעה עמוקות על איך שאנחנו חושבים, מרגישים ופועלים. 

 

הטיפול הקבוצתי הוא כלי בעל עצמה אדירה לחולל שינוי בחיים - הן ברמת החוויה והן ברמה המעשית, בחיים "האמתיים". הוא נשען על העקרונות הבאים:

 

1. ההשתתפות בקבוצה מאפשרת תחושת שייכות וחוויה של ביטחון. הצורך להרגיש שיש לי מקום, שמכירים אותי ומקבלים אותי ושאני חשוב ומשפיע, הוא צורך בסיסי לכל אחד מאיתנו. כמו מזון לגוף, בלי זה אנחנו נחלשים וכוחותינו מידלדלים.

 

2. הטיפול בקבוצה מעניק הזדמנות לעבוד על התקשורת שלנו עם אנשים אחרים, לשפר את היכולת לבטא את עצמנו, את הצרכים, הגבולות והעמדות שלנו, במקום בטוח יחסית ותוך קבלת משוב מיידי ואמין מהסביבה.

 

3. בקבוצה מתקיים תהליך שאנו קוראים לו "היכל המראות". המשתתפים בקבוצה משקפים זה לזה חלקים שקשה לנו לראות בעצמנו. לפעמים משתקפים לנו חלקים יפים וטובים בעצמנו ששכחנו שהם קיימים או שמעולם לא ידענו שיש בנו. שיקופים אלו מחזקים את הביטחון העצמי שלנו ואת האמונה ביכולות שלנו. לפעמים משתקפים חלקים שפחות נעים לפגוש. חלקים שאנחנו מעדיפים לא לראות, אבל שקיומם מכשיל אותנו ופוגע בנו שוב ושוב. שיקופים כאלו מובילים לתובנות ופותחים דרכים חדשות לחשוב ולפעול, שמשפרות מאוד את ההרגשה ואת התפקוד בעולם.

 

4. ולבסוף, המפגש בין אנשים שונים, עם נקודות מבט שונות, פותח דרכים חדשות לראות את העולם ולהבין את עצמנו ואת מה שקורה לנו. בתוך מגוון הקולות תמיד אפשר למצוא עצה טובה, מחשבה מעודדת או רעיון יעיל לפתרון בעיות שעד כה נראו לנו קשות או בלתי פתירות.

 

הקבוצה נפגשת למשך שעה וחצי בימי רביעי בין 20:30-22:00. הקבוצה איננה מוגבלת במספר פגישות.

 

מספר המקומות מוגבל. הקבוצה תכלול לכל היותר 7 משתתפים.

 

מתאים גם למי שנמצא במקביל בטיפול פרטני או כטיפול המשך. פגישת היכרות ללא תשלום.

 

 

מחכה לכם

 

דור

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דור רויטמן

פסיכולוג קליני